Muži dnes postoupili do dalšího kola poháru a čeká je Sokol Jaroměř

Dnešní utkání s FBC Kolín byl pro naše áčko velký boj, který jsme dotáhli do vítězného konce.

Zápas začal v pohodovém tempu a s lepším nasazením na straně orlů, kteří v první třetině na nic nečekali a soupeři dali rychlé dva góly. Soupeř nemohl překonat slušnou obranu orlů a konec třetiny skončil 2:0.

Druhá třetina vypadala naprosto jinak! Hrál se otevřený florbal s velmi tvrdými zákroky na obou stranách a za celou třetinu padlo 8 gólů a to 4 na obě strany, a to díky našim zbytečným 2 minutovým trestům a výborné hře Kolína v přesilových hrách. Do šaten se po druhé třetině šlo za stavu 6:4 pro Orly.
Ve třetí třetině se opět obraz hry změnil a to spíše v defenzívu orlů. Ovšem na ostrosti zákroků se neubíralo. V 50 minutě orlové obdrželi branku, kterou kolín stáhl na 6:5 a přes velký nápor domácích orlové a hlavně golman Vlasta odvrátili dalších pár pěkných šancí. Po odvolání brankaře se Kolínu již hra příliš nevyvedla a toho využil Honza Skalický, který zvýšil na 7:5. Pár sekund před koncem ještě Kolín dokázal snížit, ale to už nic nezměnilo na tom, že Rtynští Orly postupují do dalšího kola proti TJ Sokol Jaroměř, který hraje národní ligu (3. nejvyšší soutěž).