První dorostenecký turnaj v lize

O víkendu jsme vyjeli na turnaj do Jaroměře kde nás čekali dva soupeři Kupflorbalku.cz Team DK a Hradečtí Lvi - FBC Sion Dorost. Byly to naše první zápasy v celé dorostenecké lize, takže jsme nevěděli, co od soupeře můžeme čekat. Přijeli jsme s 11 hráči a hráčkami do pole + 1 gólman, avšak mou neznalostí bohužel nemohli nastoupit dvě talentované hráčky ze starších žáků, které neměly výjimku, aby mohli hrát za dorost. Byli jsme tedy nuceni hrát v 9 lidech v poli a změnit i rozestavění hráčů. V těchto dvou zápasech jsem poznal několik skrytých talentů, ve kterých jsem doposud nepoznal, co všechno dokáží a byl jsem velmi potěšen.

První zápas jsme odehráli proti týmu Kupflorbalku.cz Team DK, který nás v první třetině velmi zaskočil a vstřelil nám 4 góly. Druhá třetina byla velice vyrovnaná a útočilo se na obě strany. Naši dorostenci předváděli výborný útočný výkon a nastřelili soupeři několik tyček, ale návrat zpět byl nedostačující a obdrželi jsme další 2 zbytečné góly. Skóre po druhé třetině bylo však 1:5 pro Kupflorbalku. Ve třetí třetině nebylo co ztratit a začali jsme nápad na soupeřově půlce. Přineslo nám ihned 3 góly a vypadalo to, že bychom to mohli dotáhnout i na vítěznou. Bohužel tak se nestalo a obdrželi jsme další góly. Výsledné skóre bylo tedy 5:9, ale i tak jsme ze zápasu měli velmi dobrý pocit.

Druhý zápas na nás čekali Hradečtí Lvi. Na nic jsme nečekali a na soupeře jsme spustili gólovou smršť hned v první třetině a tu jsme také jednoznačně ovládli (4:1). Bohužel jak to tak bývá, když se tým nekoncentruje, ve druhé třetině jsme polevili a začali jsme dělat velké chyby v obrané fázi. Obdrželi jsme několik branek a emoce v týmu začali pracovat. Při nástupu do třetí třetiny bylo skóre 4:6 pro Hradec a nic nebylo ztracené. Hned jak hra začala, dostali jsme další smršť gólů a výsledné skóre bylo 4:11.

Z těchto dvou proher bychom se měli poučit a začít se trošku víc snažit a věnovat se tomu co děláme při tréninku.

Hodnocení hráčů

Zde bych rád ohodnotil výkon svých svěřenců. Zahrnul jsem zde florbalové dovednosti, taktické dovednosti, ale také hlavně chování a snahu! Každý by se z toho měl poučit a udělat i něco víc pro svůj tým. (hodnoceno od 1 do 10, kde 10 je nejlepší výkon a 1 je slabý výkon).